Blog nagrodzony przez
Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Ja mam do pana pytanie co daje zastrzeżenie znaku towarowego i czy to dobry pomysł, żeby chronić wymyślony przeze mnie slogan reklamowy. Chciałam później sprzedać go jednej firmie, ale boję się, że jak go przedstawie to go sobie wezmą nic mi nie płacąc.

Dzień dobry Pani Alicjo. Dobrze bym się zastanowił czy przez rejestrację osiągnie Pani zamierzony cel. Przypominam, że znaki towarowe chronione są na wybrane towary i usługo a nie na samą nazwę. Należałoby więc zrobić zgłoszenie i wskazać np. sprzedaż maszyn rolniczych (to tylko przykład). Dopiero wtedy miałaby Pani pewność, że nie skopiują Pani pomysłu. Tyle, że ze sloganami reklamowymi jest taki problem, że często są skondensowaną formą jakiegoś komunikatu. A to sprawia, że często są na granicy opisowości. Może się więc okazać, że zainwestuje Pani w zgłoszenie, a Urząd Patentowy odmówi ochrony. Proszę rozważyć, czy nie chciałaby Pani skorzystać z mojej płatnej konsultacji. Mógłbym przeanalizować sprawę i przygotować dla Pani strategię ochrony tego pomysłu. W razie co proszę pisać na adres: mikolaj@kancelarialech.pl

Pozdrawiam

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410