Mikołaj Lech

rzecznik patentowy

Prawnik, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie autorskim.
[Więcej >>>]

zarejestruj znak towarowy
11 Mar

Wyłudzenia “na Urząd Patentowy” dotyczą również wzorów przemysłowych

Wiem, że temat wyłudzenia “na Urząd Patentowy” powraca na blogu niczym bumerang. Nie może być jednak inaczej skoro ten proceder właściwie jedynie przybiera na sile. Nie ma skuteczniejszej obrony przed naciągaczami jak szerokie informowanie o zagrożeniu.

Dla jednego z moich klientów rejestrowałem ostatnio wspólnotowe wzory przemysłowe przedstawiające podeszwy. Nie minęło wiele czasu gdy dotarło do niego takie oto pismo:

Wyłudzenie "na urząd patentowy"Klient podszedł do tego incydentu z humorem.

Powiedział, że przynajmniej ma pewność, że prawidłowo wszystko zgłosiłem.

Gdyby jednak z roztargnienia przelał te 936 EUR raczej by się nie śmiał.

 

Niestety dziś można powiedzieć, że po każdym zgłoszeniu znaku towarowego czy wzoru przemysłowego musimy się nastawić na to, że napiszą do nas “kreatywni przedsiębiorcy”.

Na moim drugim blogu publikuję wzory pism od naciągaczy.

Na tą chwilę jest ich 20. Ostatnio dodałem 4 kolejne.

Cóż “umiesz liczyć licz na siebie”.

Państwo polskie nie potrafi sobie poradzić z tym procederem. Zresztą dotyczy to również innych krajów. Jeżeli nie zachowasz należytej ostrożności zasilisz konto prywatnej firmy.

Bądź czujny.

Mikołaj Lech

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Marcin 9 maja, 2015 o 09:20

Nieźle. Ja dostałem takie pismo jak patentowałem nazwę firmy. Widzę jednak, że wysyłają to do wszystkich.

Odpowiedz

Mikołaj Lech 12 maja, 2015 o 09:09

Autentycznie wysyłają do wszystkich. Takie pismo przyszło nawet do naszej kancelarii w związku z tych, że zarejestrowaliśmy naszego orzełka 🙂 Mam podejrzenia, że drukują i pakują to w koperty jakieś roboty bez żadnej weryfikacji komu jest to wysyłane. Taki list dostał np. nasz klient z Nowej Zelandii.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: