Mikołaj Lech

rzecznik patentowy

Prawnik, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie autorskim.
[Więcej >>>]

zarejestruj znak towarowy
21 Sie

Nowy blog oficjalnie otwarty!

Witam Cię bardzo serdecznie na moim nowym blogu.

Rok temu o tej porze miałem marzenie. Od dłuższego czasu chciałem zacząć pisać. Blog wydawał się do tego idealnym narzędziem. W mojej pracy zawodowej często spotykałem się z powtarzającymi się pytaniami od klientów. Gdybym tylko mógł w prosty sposób odesłać ich do jakiegoś źródła… myślałem.

W styczniu 2013 roku światło dzienne ujrzał mój blog o znakach towarowych. Doskonale pamiętam moment, kiedy opublikowałem pierwszy wpis. Cały czas biłem się z myślami. Dlaczego to ja powinienem się na nim wymądrzać? Przecież w Polsce jest tyle osób, które mają obszerniejszą wiedzę ode mnie. Profesorowie, autorzy książek o własności przemysłowej czy choćby rzecznicy patentowi z długoletnią praktyką. Czułem wtedy, że pisanie na te sprawy, to niejako wyraz buty z mojej strony.

Dziś po 8 miesiącach i przeszło 50 artykułach, już tak nie myślę 🙂 Moi czytelnicy wielokrotnie mówili mi, że pisze językiem dla nich prostym i zrozumiałym. Faktycznie staram się zawsze patrzeć na moje wpisy oczami “nie-prawnika”. Jeżeli mam wątpliwości, czy jakieś pojęcie zostanie zrozumiane- upraszczam je. Mam poczucie dobrze wykonywanego działania. Każda publikacja wymaga ode mnie odpowiedniego przygotowania.

Mam wrażenie, że bardzo wiele się przez ten czas nauczyłem.

Od początku miałem wizję aby pisać o znakach towarowych oraz wzorach przemysłowych. Dzisiaj jest więc bardzo ważna dla mnie chwila, ponieważ udało mi się oba pomysły zmaterializować. Oczywiście postawienie blogów to dopiero początek. Trzeba je wypełnić przydatną treścią oraz, co jest najtrudniejsze… być systematycznym. Przez ostatnie 8 miesięcy udawało mi się to. Dlaczego nie ma się udać i teraz!

Zapraszam Cię do lektury 🙂

Mikołaj Lech

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/wzoryprzemyslowe-blog.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: