Mikołaj Lech

rzecznik patentowy

Prawnik, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie autorskim.
[Więcej >>>]

zarejestruj znak towarowy
21 Sie

O blogu

Serdecznie witam Cię na moim blogu!

Zamierzam dzielić się tutaj z Tobą praktyczną wiedzą o tym, jak skutecznie chronić swój produkt, jako wzór przemysłowy w Urzędzie Patentowym.

Wiele osób Urząd Patentowy kojarzy z wynalazkami. Niewątpliwie jest to dobre skojarzenie. Nie wiem jednak czy wiesz, że spraw związanych z wynalazkami nie jest tam wcale aż tak dużo. Zdecydowaną większość stanowią znaki towarowe oraz właśnie wzory przemysłowe.

 

Skąd pomysł na blog o wzorach przemysłowych?

Jestem dobrym obserwatorem 🙂 Zauważyłem w trakcie mojej pracy, że przedsiębiorcy coraz częściej pytają o możliwość ochrony swoich produktów. Najczęściej nie są one w żaden sposób innowacyjne a wyróżnia je jedynie oryginalny kształt, design. I tutaj z pomocą przychodzi coraz popularniejsza forma ochrony jaką są wzory przemysłowe.

Mam pewne doświadczenie, które zdobyłem w trakcie prowadzenia mojego pierwszego bloga o znakach towarowych. Postanowiłem więc wykorzystać tą nową platformę komunikacji, aby przybliżyć Ci najważniejsze kwestie związane właśnie ze wzorami.

 

Czytając tego bloga dowiesz się:

  • jak skutecznie chronić wygląd, kształt swojego produktu;
  • jak inspirować się cudzymi produktami aby nie łamać przy tym prawa;
  • z jakimi zagrożeniami wiąże się wprowadzanie na rynek produktów nie chronionych jako wzory przemysłowe;
  • o oszustach, którzy bazując na niewiedzy przedsiębiorców wyłudzają od nich pieniądze;
  • o ciekawych przypadkach sporów związanych ze zworami przemysłowymi;
  • jak reagować w sytuacji, kiedy ktoś podszywa się pod twój produkt.

Być może zauważyłeś już, że teksty ustaw i orzeczeń sądowych, bywają napisane trudnym prawniczym językiem. Postaram się w tym miejscu zrobić to samo co na moim pierwszym blogu. Będę pisał w sposób prosty i zrozumiały dla każdego. W końcu ten blog jest dla Ciebie. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Zapraszam do lektury

🙂