Slider
4 Cze

Kiedy możemy mówić o nowości wzoru przemysłowego?

Zachęcam Cię do obejrzenia mojego kolejnego nagrania.

Opowiadam w nim o nowości wzoru przemysłowego. A jest to o tyle ważne, że przedsiębiorcy często zapominają o tym podstawowym wymogu. Do Urzędu Patentowego zgłaszają wygląd towarów, które od dawna są wprowadzane na rynek. Wydane w takich okolicznościach świadectwo rejestracji daje jedynie ułudę ochrony.

Wynika to z tego, że przy rejestracji sprawdzane są jedynie podstawowe wymogi formalne. Ekspert nie weryfikuje nowości wzoru przemysowego.

Prawdziwa weryfikacja tego jak silna jest ta ochrona odbywa się na sali sądowej.

Jeżeli chcesz na ten temat poczytać zapoznaj się z moim wpisem pt.

Nowość wzoru przemysłowego

Mikołaj Lech

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną:
+48 575 999 710
mikolaj@lech.bydgoszcz.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: